Francuska: Jedno često prihvaćeno verovanje je da je biftek tartar potekao iz Francuske. Ime „tartar“ se smatra referencom na Tatare (ili Tatari), mongolske i turkijske narode evroazijskih stepa. Prema ovoj teoriji, ovi nomadski ratnici bi omekšavali meso stavljajući ga pod sedlo svojih konja i jeli ga sirovo. Kako se ova ideja širila na zapad, evoluirala je u jelo koje danas poznajemo.
Rusija: Druga teorija sugeriše da jelo ima rusko poreklo. Veruje se da je inspirisano ruskim jelom „kibbeh nayyeh,“ koje se sastoji od sirovog mlevenog mesa, često pomešanog sa začinima i lukom. Ruski vojnici, tokom svojih vojnih kampanja u Evropi, mogli su da donesu ovu ideju, koja je kasnije zaživela u francuskoj kuhinji.
Upotreba izraza „stejk tatar“ je manje uobičajena i može biti varijacija u terminologiji pod uticajem istorijske veze sa Tatarima. Međutim, nije tako široko korišćen kao druga dva izraza.
Our recommendations speak louder than words. We organize weddings, christenings, anniversaries, business/B2B meetings, and seminars. Invite your business partners and rest assured that the impressions of hospitality and the delightful taste of food and beverages will stay with them for a long time.